יום ב', ג’ בחשון תשע”ח
 
 .
 
קרא עוד...
להלן קישור לשיר הפרידה מבית הספר שכתבו הבנות
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום רביעי -אחר הצהריים יתקיים שוק פורים בהנחיית בוגרי בית הספר. ביום חמישי, -תענית אסתר, יסתיימו הלימודים בשעה 13:00. ביום ששי - תתקיים התכנית המסורתית "אגדות חז"ל בלבוש קל". הילדים יבואו מחופשים על פי המדרש שהם מציגים כבכל שנה, אנו מכינים משלוחי מנות לקשישים ומשפחות עולים בשכונה, אותם מחלקים תלמידי כיתות ו'.
קרא עוד...
מצורף לוח פעילות לחודש אדר
קרא עוד...
במסגרת שיעורי משנה חקלאית למדנו על איסור כלאי זרעים. כשיצאנו לגן-הירק גילינו שחלקת החיטה נזרעה בטעות קרוב מדיי לערוגת הכרוב. לאחר בירור הלכתי החלטנו לעשות הפרדה בין החיטה והכרוב ע"י צורת פתח, כמו בעירוב של שבת. תלמידים מכיתות ג', ה', ו' היו שותפים ללימוד ולפתרון המעשי של הבעיה ההלכתית.
קרא עוד...
הפעם כיתה ב' קרן החליפו את המגש השני. לאחר קטיף החסה גילינו שישנם גם לימונים על אחד העצים בחממה. קטפנו, עישרנו וחילקנו לילדי הכיתה. לבריאות ובתאבון!!
קרא עוד...
כיתות ג' לומדות על חקר ציפורים.הן למדו על האכלה והכינו שרשראות בוטנים לציפורים.בנוסף עקבו התלמידים במסתור וראו טיבוע.התלמידים התנסו בחווית אכילה בדומה לציפורים- עם הפה, עם עזרים המדמים אכילה של ציפור כמו קש, כף ופינצטה.המדריכה הדגימה שקילה, מדידת אורך של הציפור והטבעה. את כל המידע הכניסה לתוך קובץ מידע ממוחשב, ואח"כ מונפקת מעין ת.ז. - לציפור.
קרא עוד...
ילדים והורים יקרים,הגענו לצומת חשובה של סיום המחצית ולחלוקת התעודות. זו הזדמנות להצית מחדש את הברק בעיניים, ואת ההתפעמות מחדוות הגילוי ואת ההשתוקקות והצמא לדעת ולאופקים חדשים, להארה ול"שאור המתסיס" של תהליכי הלמידה שלנו בביה"ס. התעודה היא הזדמנות לחדד את ערכי היסוד עליהם מתבססת תפיסת עולמנו החותרת להאיר כל ילד וילד על סגולותיו הייחודיות ועל מטען אישיותו- כך שיביא לידי ביטוי את הניגון המיוחד שלו. אנו מאמינים כי הערכה מעצבת (ולא מודדת) הנהוגה בבית ספרנו, תואמת את החזון החינוכי שלנו, מעצימה, מכוננת, ומחוללת צמיחה ומיצוי אישי. הצוות החינוכי שקד בשבועות האחרונים על קיום שיח אישי וכיתתי שנגע במשמעותה של התעודה כמקפצה וכמנוף ללמידה ולהתפתחות אישית.אנו מזמינים אתכם ההורים, לקחת חלק בתהליך התהודה של התעודה באמצעות קריאה משותפת ובעין טובה ואוהבת. יהי רצון שנרווה כולנו נחת רוח!
קרא עוד...
צמאים למתמטיקה ומדע?מהם מספרי ערפד?מה הקשר בין נמלים לפייסבוק?ומה הקשר בין ארנבים, מלבנים וזהב????
קרא עוד...
תלמידי הכיתה ביצעו השוואה בין גן הירק לחממה. הם ערכו טבלה המציגה את ההבדלים בצורת הגידול, סוגי הגידולים, יתרונות וחסרונות של כל אחד מהם.השיעור היה חוויתי ותלמידים שתפו פעולה יפה.
קרא עוד...
שתילי החסה בשולחנות ההידרופוניקה גדלו בקצב מהיר מאוד והתחלנו להחליף אותן בהדרגה: כל פעם מגש אחד. הפעם עם כיתה ב' מוריה.
קרא עוד...
אמיצה הגננת, היא גם סבתא של עובד מכיתה ג'. השבוע היא באה ללמד את הפיוט "פעולות אל" אותו נשיר בערב הניגונים והפיוטים.
קרא עוד...
אתמול, יום שלישי, ר"ח ניסן, יצאה מקהלת ביה"ס לכנס המקהלות, היה מקסים ומרגש!!!
קרא עוד...
ביום זה אנו מתייחדים עם זכרם של ששה מיליון יהודים, שנרצחו בשואה. הנהגת התלמידים הנחתה את הטקס, והציגה את תוכנית "לב טוב".במהלך החודש נשתדל להתמלא בלב טוב ובמעשים טובים בינינו לבין חברינו. נקבל על עצמינו להרבות באהבת חברינו בימים אלו, ובזכות אהבת חינם, נרבה שלום בעולם.
קרא עוד...
ביום שלישי ב' באדר, יצאו נציגי הנהגת התלמידים ליום פעילות מחוזי במנהרות הכותל. התוכנית כללה עבודה משותפת בקבוצות שהונחתה על ידי תלמידי בית ספר ממ"ד עמיטל, סיור במנהרות וצפייה במשקפות בנושא ירושלים ועבודת המקדש. בקבוצות יצרו התלמידים חריטה של מנורת המקדש, פתרו חידות שונות בנושאים הקשורים לירושלים ואף הכירו אישים חשובים הקשורים לאירועים סביב ירושלים.פעילות דומה יעבירו בעז"ה תלמידי הנהגת התלמידים בבית ספרינו ביום ירושלים.
קרא עוד...
אנו משתתפים בצער משפחת בלאי על פטירת האב, אחרי מחלה קשה. אביהן של הבוגרות היקרות מסרט וסלאם, ושל באזה מכיתה א' רוחמה. יושבים שבעה בבית המשפחה ברחוב הנורית 107 (מעל משפ' הרפז) "המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד"
קרא עוד...
ביום ראשון - חגגנו את ט"ו בשבט, בנטיעות בחממה ובכניסה לביה"ס.במהלך היום הגיעו תלמידי כיתות ג'-ו' לחממה.הפעילות התחילה בכינוס בו - המורה אלון הסביר על משמעותו של ט"ו בשבט בהלכה וכן, מדוע התפתח מנהג הנטיעות בט"ו בשבט.לאחר מכן התפצלו התלמידים למשימות שונות: חלקם נטעו עצים ומיני מטפסים בחממה, וחלקם יצאו לטיפוח הכניסה לביה"ס - שתילה של עצים ופרחים מהחממה - לוע הארי ואמנון ותמר. בסיום השתילה התכנסה כל כיתה והתפללה את תפילת הנוטע שחוברה ע"י הרב עוזיאל זצ"ל.יישר כח לצוות מדעים-חממה שהובילו את הפעילות!
קרא עוד...
ביום שלישי, כ"ו טבת (24/1), התקיים כנס צפרות ארצי בלטרון. בכנס השתתפו גם ארבעה נציגים מבית ספרנו, מכיתה ד' שירה : הראל אברג'ל, עידו פומפ, חגי עציון ואביעד קצבורג, שייצגו את בי"ס ראשית בכבוד רב!הם שמעו הרצאות מרתקות, השתתפו בסיורים, ראו סרטונים וכמובן: עלו על הטנקים.. המדריכים והמומחים שהיו בכנס התפעלו מאוד מהרצינות, ההתעניינות והידע בזיהוי שהפגינו התלמידים. חזרנו הביתה עם חוויות רבות, ידע, רעיונות ותובנות חדשות לגבי מערך הצפרות בביה'ס. בקרוב: ספירת ציפורים ארצית.יישר כח למורה אלון - שמנהל את הפרוייקט, וליווה את התלמידים.
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום ששי התכנסנו לקבלת שבת מברכין לכבוד חדש שבט. כיתה ד' שירה הציגה הצגה בנושא אהבת ארץ ישראל על הסיפור "מעשה העז" של י עגנון.
קרא עוד...
קרא עוד...
חידת פרשת שבוע עברה לדף הבית בצד ימין למטה, במקום בו יש ציור של ספר תורה.
קרא עוד...
מצורפות הרשימות של ספרי הלימוד לשנת תשע"ז. שימו לב בעת קניית ספרי העברית לכיתות ד-ו, הספרים הם : " על קצה הלשון ומעולמה של ספרות" ( המהדורה החדשה)ולא רק "על קצה הלשון".
קרא עוד...
הורים יקרים,מצורף חוזר בנושא תשלומי הורים לשנת תשע"ז הבאה עלינו לטובה.
קרא עוד...
קרא עוד...
מסורת בבית ספרנו, להקדיש את חודש חשוון ללימוד נושא העלייה לארץ וקיבוץ הגלויות. במשך החודש הקרוב נשמע סיפורי עלייה משפחתיים מפי הורים וקרובי משפחה, ובסוף החודש נחגוג יחד עם עולי אתיופיה את "חג הסיגד". במוצאי שבת הקרוב התקיימה הרצאתו של מר עמרם אקלום שסיפר על אחיו פרדה אקלום שפרץ את הדרך להעלאתם של יהודי אתיופיה. מצורפת הזמנה לחגיגת הסיגד.
קרא עוד...
בשיעורי גיאוגרפיה האחרונים למדה כיתת ו' בנות על דמותה של גולדה ומאיר. כסיכום ללמידה המחיזו מספר בנות מעט ממה שנלמד.
קרא עוד...
ביום רביעי האחרון התקיים ברוב עם, ערב סליחות.הערב התחיל בהתכנסות בבית הכנסת של קיבוץ ראשית, שם שמענו שיחת התעוררות מפי הרב נריה, הרב ליאור בוסקילה, ומקהלת בית הספר בשירתה הנעימה את המשך הערב.לאחר מכן, התפצלו המשתתפים למספר חוליות, וכל חוליה יצאה לסיור סליחות באחד מבתי הכנסת בשכונה.
קרא עוד...
נכון לעכשיו מתוכננת שביתה מחר, עד השעה 11:00. יש לעקוב אחר ההודעות בכלי התקשורת.
קרא עוד...
הורי בי"ס 'ראשית' היקרים!אין מילים בפינו להודות לכם, על ארוחת הבוקר המושקעת, הטעימה והמזינה שהכנתם עבורנו היום.נתתם לנו תחושה נפלאה של שותפות ותמיכה ועטפתם אותנו באהבה! בהערכה רבה מעומק ליבנו ובברכת אור ושמחה בחנוכה, צוות חינוכי בי"ס 'ראשית'.
קרא עוד...
בשיעורי חקלאות קטפנו יבול מגן הירק: חסה, ריחן(בזיליקום), נענע... עישרנו וחילקנו לתלמידים. שתלנו שתילים חדשים של חסה מסוגים שונים, ובקצה הגן זרענו חיטה עם אלי כוכבי, וכעת אנו מתפללים לגשמים.על עלי-הכרוב מצאנו זחלים רבים של 'לבנין-הכרוב', הורדנו את רובם (כדי שלא יאכלו את כל היבול...) ואנו מגדלים אותם באקווריום. ראינו שהם מתגלמים (הופכים לגולם) ומחלקם כבר יצאו פרפרים! מי שרצה לקח כדי לנסות לגדל בבית.בחממה שתלנו שתילי פרחים: לוע-הארי ואמנון ותמר. בנוסף התחלנו לעקוב אחר ציפורי החורף ויצאנו לתצפית ציפורים.
קרא עוד...
בשבוע שחלף, השתתפה נבחרת הריצה של בית - הספר, בתחרות מירוץ שדה של מחוז ירושלים לכיתות ה' - ו'.הנבחרת כללה שבע תלמידות ותשעה תלמידים.חברי הנבחרת הגיעו עם המון התרגשות, שמחה ומרץ, לאחר תהליך ארוך של הכנה גופנית ומנטאלית, בשיעורי חנ"ג עם המורה שרי, ובאופן אישי לקראת התחרות.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
ניסיון   |  דמוקרטיה
לוח הודעות
חממה וגן הירק
תקשוב-למידה שיתופית
מוסיקה
מידי חדש בחדשו
תקשוב
הערב נא בית מדרש
מרחבים מקצועיים
הנהגת תלמידים
פינת חי
מידע להורים
ספריה
אריכיון תשעה
זהירות בדרכים
תודות
מהנעשה בבית הספר
חידת פרשת שבוע
ארכיון - תשעז
ארכיון - תשעו
ארכיון מתמטיקה
הענן החינוכי