יום א', ב’ בחשון תשע”ח
 
 .
 
קרא עוד...
במסגרת שיעורי משנה חקלאית למדנו משניות ממסכת 'חלה' והכרנו את חמשת מיני דגן. לסיום עשינו הפרשת חלה כהלכה עם המורה שירה, והכנו פיתות בטאבון.
קרא עוד...
לרגל ז' באדר, יום הולדתו ופטירתו של משה רבינו, הכינו הבנות שמשתתפות בחוג "והערב נא" הצגה לבנות ג'- ו' על ענותנותו של משה. יהי רצון שזכותו תגן על כל ישראל לטובה ולברכה.
קרא עוד...
תלמידי כיתות ו סקרו בבית שי עגנון. מנהלת בית שי עגנון שלחה מכתב לבית הספר לאחר הביקור.
קרא עוד...
קרא עוד...
השבוע יצאו כיתות א-ג לסיור ר"ח בשכונה.הילדים נהנו מהמזג האוויר החמים והנעים ושחקו בגינה החדשה.לאחר מכן תכננו את המשך הגינה הקהילתית עם עשהאל.
קרא עוד...
תלמידי שכבת י"א מהתיכון למדעים ואומנויות הגיעו אלינו ליום פעילות בגן הירק ובחממה. יחד עם ילדי כיתות ו', הם הכינו יצירות לקישוט החממה: כדורי רשת,קיר בקבוקים פורח, גינת פרפרים, אדניות מצמיגים, וחסידות מעיסת נייר. בגן הירק שתלנו יחד שתילי תות שדה וחסה, וזרענו פרחי נוי. מצורף המכתב שהם כתבו לנו, וכמובן- התמונות.
קרא עוד...
קרא עוד...
ילדי חוג ריצת ניווט יצאו לסיור באזור וחזרו עם חוווית רבות ועם... קורות לקומזיץ של הטיול השנתי!...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
הקדשנו את קבלת שבת מברכין שהתקיימה ביום ששי, לנושא ההתיישבות בארץ ישראל. השבוע חל יום גוש קטיף ואנו רואים את הקשר בין המורשת המפוארת של היישובים שנעקרו, לסיפור המכונן של תל-חי, שחל בי"א באדר. אנו רוצים לחנך את ילדינו לאור המסר המגולם בסיפור "המחרשה"- דגלנו הוא המחרשה!תודה לכיתה ו יעל ולשפרה השש על ההצגה המקסימה והקטעים האומנותיים!
קרא עוד...
ביום ששי התכנסו בחממה לשחרית זמר לכבוד סיום המחצית הראשונה.שרנו שירים עם המורה נחמה ושמענו את תמי במנהלת.
קרא עוד...
קרא עוד...
במוצאי שבת שירה התכנסנו לערב ניגונים בסגנון שונה מכל השנים.
קרא עוד...
קרא עוד...
מוגש לפניכם ה"ראשיתון" שהכינו בנות כיתה ו' בנות.
קרא עוד...
ביום ששי התכנסנו לקבלת שבת מברכין לכבוד חדש שבט. כיתה ד' שירה הציגה הצגה בנושא אהבת ארץ ישראל על הסיפור "מעשה העז" של י עגנון.
קרא עוד...
תלמידים יקרים לפניכם קישור לשאלון על מעטפת הבטיחות ודרכי הגעה לבית הספר.אנא ענו על השאלון.תודה רבה הדס קליגר רכזת זה"ב
קרא עוד...
התכנסנו לקבלת שבת מברכין טבת. כיתה ה בנים הציגה לנו את המסירות להדלקת נרות חנוכה.
קרא עוד...
קרא עוד...
לכבוד חג החנוכה ילדי כיתות א הכינו חנוכיות ממוחזרות.חנוכה שמח.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
כיתה א שלומית מתכוננת לחג הסיגד
קרא עוד...
קרא עוד...
התכנסו ביום ששי לקבלת שבת מברכין לחודש כסליו.בנות כיתה ד דבורה הכינו הצגה בנושא העליה של יהודי אתיופיה לכבוד חג הסיגד שיחול השבוע.לאחר מכן שרנו שירים עם המורה נחמה,בניהם ילד הוא פרי האדם, כל הילדים שרו בהתלהבות עם עשיית התנועות שלמדו בשיעורי זמר עברי.חודש טוב!
קרא עוד...
ביום שלישי, כא חשון ציינו בבית הספר את יום הבטיחות בדרכים בדגש על חצייה בטוחה.
קרא עוד...
לכבוד יום המאבטח רצינו להגיד לאליאס תודה על עבודתו המסורה. בזכותך אנחנו מרגישים בטוחים!
קרא עוד...
לכבוד ראש חודש חשוון יצאנו לפעילות בחממת בית הספר בנושא מבשרי הסתו.
קרא עוד...
ביום חמישי, בחול מועד סוכות התכנסנו לטקס חגיגי ומרגש של חנוכת החממה.
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום חמישי בערב התכנסנו בבית הכנסת של קיבוץ "ראשית" ושמענו דברי התעוררות לסליחות מהרב דן. אחר כך יצאנו לסיור בשכונה. במהלך הסיור שמענו מן המדריכים סיפורים על העבר של השכונה ועל מנהג אמירת הסליחות. בתום הסיור הגיעה כל קבוצה לאחד מבתי הכנסת בשכונה או בשכונות הסמוכות. שם קיבל את פנינו רב השכונה בדברי תורה. שרנו יחד את פיוטי הסליחות שלמדנו בכיתה וליווינו את השירה בנגינה. תודה רבה להורים המדריכים: רוני לסר,חיים נריה, אלעד סבן, חוה גדסי, יובל פרג'ון וחיים אלטלף ולכל ההורים שליוו אותנו בשירה ובנגינה. תזכו לשנים רבות נעימות וטובות
קרא עוד...
השנה קיימנו את הפעילות לכבוד ראש השנה בחממה החדשה שלנו בסימן "התחלות מתוקות בחממה". לכל כיתה היה תפקיד בהכנת החממה הנבנית: הכנת שלטים לערוגות הצמחים, שתילת ייחורים, צביעת בריכות הדגים, והכשרת הקרקע לשתילה. אחרי העבודה, לפי המסורת, טעמנו כפית של דבש מהכוורת,וחזרנו לכיתות עם טעם טוב בפה!ישר כח לבנות השירות שהפעילו את התחנות, לסו שהסבירה איך מכינים ייחורים,לרפי שהביא את הדבש,לאלי שעזר בהכנת הקרקע, ולשרה שארגנה הכל!
קרא עוד...
קרא עוד...
בשמחה ובהתרגשות התחלנו היום את שנת הלימודים תשעו.
קרא עוד...
תלמידי כיתות ב לסיכום הנלמד השנה הכינו דגמים ופתגמיםלתערוכת זה"ב ועוררו התפעלות רבה.הילדים המתוקים הסבירו בפני חבריהםלכיתה כיצד הכינו את הדגמים ותענוגלראות אותם מסבירים. את התהליךומדקלמים את הכללים בע"פ.בתפילה שנזכה ליישם ולהזהרהלכה למעשה. המורה איקה
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום ראשון ציינו בבית הספר את "יום שיחרור ירושלים".הבית ספר התחלק לפי שכבות וכל זוג שכבות הייתה פעילות מיוחדת לכבודה של ירושלים.
קרא עוד...
כיתות ו'נמצאים בעיצומו של תהליך ייחודי של בניית קיר אדמה בחממה.תהליך הבנייה נערך בשיתוף המכון לקיימות של דוד ילין, האמנית דפנה אילון, עירית ירושלים והסטודנטים למדעים מדוד ילין.זוהי מתנת הפרידה של כיתות ו' לבית הספר.
קרא עוד...
ביום שלישי נערך יריד החקר הארצי בו ייצגנו את מחוז מנח"י!
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
היום, יום שני, ח' אייר, נערך יריד החקר העירוני ונציגינו זכו בציון לשבח!
קרא עוד...
קרא עוד...
התכנסנו ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה למסכת שבה כיתות ו הציגו על כמה מהנופלים הקבורים בהר הרצל.ראינו סרט על עולי הגרדום: אבשלום שריד, יעקב וייס ומאיר נקר. וראינו הצגה על אמיר מיטל וניסים גיני.התזמורת נגנה את השיר "אחי יהודה הצעיר"והמקהלה שרה את השיר "אחד החיילים".תודה לעמוס בן גרשום על התמונות.
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום שלישי בבקר שכבת א' חוותה בקר מיוחד וחגיגי כהכנה לליל הסדר.כל כיתה ערכה את סדר ליל הסדר, שתינו 4 כוסות, אכלנו כרפס ושאלנו "מה נשתנה".לאחר מכן התכנסנו בחממה, שרנו את הפיוטים של סוף ההגדה וצפינו בהצגה.לסיום הכנו מצות. זאת הייתה חוויה משמעותית לילדים. חג שמח
קרא עוד...
התכנסנו ביום ששי לקבלת שבת ראש חודש ניסן.ילדי כיתה א' רחלי הציגו במתיקות רבה את סיפור עלייתם של יהודי תימן לארץ ישראל.בכל דור יש את יציאת המצרים שלו, יהודי תימן בדורנו יצאו מעבדות לחירות והגיעו לארץ ישראל.תודה רבה לשפרה ולילדי א' רחלי שריגשו אותנו מאוד.
קרא עוד...
לוח הודעות
חממה וגן הירק
תקשוב-למידה שיתופית
מוסיקה
מידי חדש בחדשו
תקשוב
הערב נא בית מדרש
מרחבים מקצועיים
הנהגת תלמידים
פינת חי
מידע להורים
ספריה
אריכיון תשעה
זהירות בדרכים
תודות
מהנעשה בבית הספר
חידת פרשת שבוע
ארכיון - תשעז
ארכיון - תשעו
ארכיון מתמטיקה
הענן החינוכי