יום א', ב’ בחשון תשע”ח
 
 .
 
ניסיון   |  דמוקרטיה
גם השנה, בית הספר משתתף בתוכנית השאלת ספרים של משרד החינוך.התשלום לפרוייקט יתבצע עד יום חמישי י"ז בסיוון 26.6.התשלום במזכירות ביה"ס.הסכום לתשלום 280 ש"ח לתלמיד.
קרא עוד...
מצורפות הרשימות של ספרי הלימוד לשנת תשע"ז. שימו לב בעת קניית ספרי העברית לכיתות ד-ו, הספרים הם : " על קצה הלשון ומעולמה של ספרות" ( המהדורה החדשה)ולא רק "על קצה הלשון".
קרא עוד...
הורים יקרים,מצורף חוזר בנושא תשלומי הורים לשנת תשע"ז הבאה עלינו לטובה.
קרא עוד...
לפני חמש שנים, הגיע הנשיא פרס לבית ספר ראשית, על מנת לעודד את עולי אתיופיה שסבלו מתופעות של גזענות בארץ. הנשיא אמר לעולים- "אתם לא צריכים להגיד לנו תודה, אנחנו צריכים לומר לכם תודה".
קרא עוד...
בוגרים יקרים שלנו !
קרא עוד...
בשעה טובה נבנתה פינת החי החדשה ובעלי החיים עברו למשכנם החדש. אתם מוזמנים לבוא לבקר!
קרא עוד...
קרא עוד...
מסורת בבית ספרנו, להקדיש את חודש חשוון ללימוד נושא העלייה לארץ וקיבוץ הגלויות. במשך החודש הקרוב נשמע סיפורי עלייה משפחתיים מפי הורים וקרובי משפחה, ובסוף החודש נחגוג יחד עם עולי אתיופיה את "חג הסיגד". במוצאי שבת הקרוב התקיימה הרצאתו של מר עמרם אקלום שסיפר על אחיו פרדה אקלום שפרץ את הדרך להעלאתם של יהודי אתיופיה. מצורפת הזמנה לחגיגת הסיגד.
קרא עוד...
בשיעורי גיאוגרפיה האחרונים למדה כיתת ו' בנות על דמותה של גולדה ומאיר. כסיכום ללמידה המחיזו מספר בנות מעט ממה שנלמד.
קרא עוד...
ביום רביעי האחרון התקיים ברוב עם, ערב סליחות.הערב התחיל בהתכנסות בבית הכנסת של קיבוץ ראשית, שם שמענו שיחת התעוררות מפי הרב נריה, הרב ליאור בוסקילה, ומקהלת בית הספר בשירתה הנעימה את המשך הערב.לאחר מכן, התפצלו המשתתפים למספר חוליות, וכל חוליה יצאה לסיור סליחות באחד מבתי הכנסת בשכונה.
קרא עוד...
נכון לעכשיו מתוכננת שביתה מחר, עד השעה 11:00. יש לעקוב אחר ההודעות בכלי התקשורת.
קרא עוד...
הורי בי"ס 'ראשית' היקרים!אין מילים בפינו להודות לכם, על ארוחת הבוקר המושקעת, הטעימה והמזינה שהכנתם עבורנו היום.נתתם לנו תחושה נפלאה של שותפות ותמיכה ועטפתם אותנו באהבה! בהערכה רבה מעומק ליבנו ובברכת אור ושמחה בחנוכה, צוות חינוכי בי"ס 'ראשית'.
קרא עוד...
23:11 (17/12/16) יונית תבק
לכבוד ייצור הדשונת (קומפוסט) בבית ספרנו יוןם הקומפוסט העולמי נערכה בבית הספר הפסקה פעילה!
בשיעורי חקלאות קטפנו יבול מגן הירק: חסה, ריחן(בזיליקום), נענע... עישרנו וחילקנו לתלמידים. שתלנו שתילים חדשים של חסה מסוגים שונים, ובקצה הגן זרענו חיטה עם אלי כוכבי, וכעת אנו מתפללים לגשמים.על עלי-הכרוב מצאנו זחלים רבים של 'לבנין-הכרוב', הורדנו את רובם (כדי שלא יאכלו את כל היבול...) ואנו מגדלים אותם באקווריום. ראינו שהם מתגלמים (הופכים לגולם) ומחלקם כבר יצאו פרפרים! מי שרצה לקח כדי לנסות לגדל בבית.בחממה שתלנו שתילי פרחים: לוע-הארי ואמנון ותמר. בנוסף התחלנו לעקוב אחר ציפורי החורף ויצאנו לתצפית ציפורים.
קרא עוד...
בשבוע שחלף, השתתפה נבחרת הריצה של בית - הספר, בתחרות מירוץ שדה של מחוז ירושלים לכיתות ה' - ו'.הנבחרת כללה שבע תלמידות ותשעה תלמידים.חברי הנבחרת הגיעו עם המון התרגשות, שמחה ומרץ, לאחר תהליך ארוך של הכנה גופנית ומנטאלית, בשיעורי חנ"ג עם המורה שרי, ובאופן אישי לקראת התחרות.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
לוח הודעות
חממה וגן הירק
תקשוב-למידה שיתופית
מוסיקה
מידי חדש בחדשו
תקשוב
הערב נא בית מדרש
מרחבים מקצועיים
הנהגת תלמידים
פינת חי
מידע להורים
ספריה
אריכיון תשעה
זהירות בדרכים
תודות
מהנעשה בבית הספר
חידת פרשת שבוע
ארכיון - תשעז
ניסיון  
דמוקרטיה  
ארכיון - תשעו
ארכיון מתמטיקה
הענן החינוכי