בית ספר קיבוץ ראשית

בית ספר קיבוץ ראשית ירושלים

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה

ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, הציגו תלמידי כיתות ו' בנים מסכת העוסקת בשלושה דמויות אשר מסרו את נפשם על הגנתה של מדינת ישראל. המסכת שולבה בקטעי נגינה של תלמידי ביה"ס , וכן, קטעי שירה של מקהלות הבנים והבנות.יישר כח למורות למוסיקה ולמחנכות כיתות ו' בנים.

לוח הודעות

שיר פרידה ו' בנות תשע''ז

להלן קישור לשיר הפרידה מבית הספר שכתבו הבנות

מקצה אל קצה - הוראת מתמטיקה ומדע לתלמידי הקצוות

מבצע פסח פתרת - הרווחת! יוצא לדרך לכיתה ו'

מבצע פסח. פתרת - הרווחת לתלמידי כיתה ה'.

אירועי פורים

ביום רביעי -אחר הצהריים יתקיים שוק פורים בהנחיית בוגרי בית הספר. ביום חמישי, -תענית אסתר, יסתיימו הלימודים בשעה 13:00. ביום ששי - תתקיים התכנית המסורתית "אגדות חז"ל בלבוש קל". הילדים יבואו מחופשים על פי המדרש שהם מציגים כבכל שנה, אנו מכינים משלוחי מנות לקשישים ומשפחות עולים בשכונה, אותם מחלקים תלמידי כיתות ו'.

לוח פעילות לחודש אדר

מצורף לוח פעילות לחודש אדר

איסור כלאיים - בגן הירק

במסגרת שיעורי משנה חקלאית למדנו על איסור כלאי זרעים. כשיצאנו לגן-הירק גילינו שחלקת החיטה נזרעה בטעות קרוב מדיי לערוגת הכרוב. לאחר בירור הלכתי החלטנו לעשות הפרדה בין החיטה והכרוב ע"י צורת פתח, כמו בעירוב של שבת. תלמידים מכיתות ג', ה', ו' היו שותפים ללימוד ולפתרון המעשי של הבעיה ההלכתית.

הידרופוניקה

הפעם כיתה ב' קרן החליפו את המגש השני. לאחר קטיף החסה גילינו שישנם גם לימונים על אחד העצים בחממה. קטפנו, עישרנו וחילקנו לילדי הכיתה. לבריאות ובתאבון!!

סיור כתות ג - תחנת חקר לציפורים

כיתות ג' לומדות על חקר ציפורים.הן למדו על האכלה והכינו שרשראות בוטנים לציפורים.בנוסף עקבו התלמידים במסתור וראו טיבוע.התלמידים התנסו בחווית אכילה בדומה לציפורים- עם הפה, עם עזרים המדמים אכילה של ציפור כמו קש, כף ופינצטה.המדריכה הדגימה שקילה, מדידת אורך של הציפור והטבעה. את כל המידע הכניסה לתוך קובץ מידע ממוחשב, ואח"כ מונפקת מעין ת.ז. - לציפור.

עם קבלת תעודות המחצית

ילדים והורים יקרים,הגענו לצומת חשובה של סיום המחצית ולחלוקת התעודות. זו הזדמנות להצית מחדש את הברק בעיניים, ואת ההתפעמות מחדוות הגילוי ואת ההשתוקקות והצמא לדעת ולאופקים חדשים, להארה ול"שאור המתסיס" של תהליכי הלמידה שלנו בביה"ס. התעודה היא הזדמנות לחדד את ערכי היסוד עליהם מתבססת תפיסת עולמנו החותרת להאיר כל ילד וילד על סגולותיו הייחודיות ועל מטען אישיותו- כך שיביא לידי ביטוי את הניגון המיוחד שלו. אנו מאמינים כי הערכה מעצבת (ולא מודדת) הנהוגה בבית ספרנו, תואמת את החזון החינוכי שלנו, מעצימה, מכוננת, ומחוללת צמיחה ומיצוי אישי. הצוות החינוכי שקד בשבועות האחרונים על קיום שיח אישי וכיתתי שנגע במשמעותה של התעודה כמקפצה וכמנוף ללמידה ולהתפתחות אישית.אנו מזמינים אתכם ההורים, לקחת חלק בתהליך התהודה של התעודה באמצעות קריאה משותפת ובעין טובה ואוהבת. יהי רצון שנרווה כולנו נחת רוח!

מתמטיקה ומדע בהתכתבות

צמאים למתמטיקה ומדע?מהם מספרי ערפד?מה הקשר בין נמלים לפייסבוק?ומה הקשר בין ארנבים, מלבנים וזהב????

שיעור מדעים - ג' יעל

תלמידי הכיתה ביצעו השוואה בין גן הירק לחממה. הם ערכו טבלה המציגה את ההבדלים בצורת הגידול, סוגי הגידולים, יתרונות וחסרונות של כל אחד מהם.השיעור היה חוויתי ותלמידים שתפו פעולה יפה.

הידרופוניקה - החלפת חסה

שתילי החסה בשולחנות ההידרופוניקה גדלו בקצב מהיר מאוד והתחלנו להחליף אותן בהדרגה: כל פעם מגש אחד. הפעם עם כיתה ב' מוריה.

כיתות ג' לומדות פיוט מאמיצה

אמיצה הגננת, היא גם סבתא של עובד מכיתה ג'. השבוע היא באה ללמד את הפיוט "פעולות אל" אותו נשיר בערב הניגונים והפיוטים.

מוסיקה

כנס המקהלות תשע''ז

אתמול, יום שלישי, ר"ח ניסן, יצאה מקהלת ביה"ס לכנס המקהלות, היה מקסים ומרגש!!!

אריכיון תשעה

יום הזיכרון לשואה ולגבורה

ביום זה אנו מתייחדים עם זכרם של ששה מיליון יהודים, שנרצחו בשואה. הנהגת התלמידים הנחתה את הטקס, והציגה את תוכנית "לב טוב".במהלך החודש נשתדל להתמלא בלב טוב ובמעשים טובים בינינו לבין חברינו. נקבל על עצמינו להרבות באהבת חברינו בימים אלו, ובזכות אהבת חינם, נרבה שלום בעולם.

נציגי הנהגת תלמידים - ביום פעילות מחוזי במנהרות הכותל

ביום שלישי ב' באדר, יצאו נציגי הנהגת התלמידים ליום פעילות מחוזי במנהרות הכותל. התוכנית כללה עבודה משותפת בקבוצות שהונחתה על ידי תלמידי בית ספר ממ"ד עמיטל, סיור במנהרות וצפייה במשקפות בנושא ירושלים ועבודת המקדש. בקבוצות יצרו התלמידים חריטה של מנורת המקדש, פתרו חידות שונות בנושאים הקשורים לירושלים ואף הכירו אישים חשובים הקשורים לאירועים סביב ירושלים.פעילות דומה יעבירו בעז"ה תלמידי הנהגת התלמידים בבית ספרינו ביום ירושלים.

תנחומים למשפחת בלאי

אנו משתתפים בצער משפחת בלאי על פטירת האב, אחרי מחלה קשה. אביהן של הבוגרות היקרות מסרט וסלאם, ושל באזה מכיתה א' רוחמה. יושבים שבעה בבית המשפחה ברחוב הנורית 107 (מעל משפ' הרפז) "המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד"

ט"ו בשבט - נטיעות

ביום ראשון - חגגנו את ט"ו בשבט, בנטיעות בחממה ובכניסה לביה"ס.במהלך היום הגיעו תלמידי כיתות ג'-ו' לחממה.הפעילות התחילה בכינוס בו - המורה אלון הסביר על משמעותו של ט"ו בשבט בהלכה וכן, מדוע התפתח מנהג הנטיעות בט"ו בשבט.לאחר מכן התפצלו התלמידים למשימות שונות: חלקם נטעו עצים ומיני מטפסים בחממה, וחלקם יצאו לטיפוח הכניסה לביה"ס - שתילה של עצים ופרחים מהחממה - לוע הארי ואמנון ותמר. בסיום השתילה התכנסה כל כיתה והתפללה את תפילת הנוטע שחוברה ע"י הרב עוזיאל זצ"ל.יישר כח לצוות מדעים-חממה שהובילו את הפעילות!

נציגי בית הספר - בכנס צפרות ארצי

ביום שלישי, כ"ו טבת (24/1), התקיים כנס צפרות ארצי בלטרון. בכנס השתתפו גם ארבעה נציגים מבית ספרנו, מכיתה ד' שירה : הראל אברג'ל, עידו פומפ, חגי עציון ואביעד קצבורג, שייצגו את בי"ס ראשית בכבוד רב!הם שמעו הרצאות מרתקות, השתתפו בסיורים, ראו סרטונים וכמובן: עלו על הטנקים.. המדריכים והמומחים שהיו בכנס התפעלו מאוד מהרצינות, ההתעניינות והידע בזיהוי שהפגינו התלמידים. חזרנו הביתה עם חוויות רבות, ידע, רעיונות ותובנות חדשות לגבי מערך הצפרות בביה'ס. בקרוב: ספירת ציפורים ארצית.יישר כח למורה אלון - שמנהל את הפרוייקט, וליווה את התלמידים.

זהירות בדרכים

לוח משמרות זה"ב תשעז

מהנעשה בבית הספר

קבלת שבת מברכין חודש שבט

ביום ששי התכנסנו לקבלת שבת מברכין לכבוד חדש שבט. כיתה ד' שירה הציגה הצגה בנושא אהבת ארץ ישראל על הסיפור "מעשה העז" של י עגנון.

טקס עשרה בטבת

חידת פרשת שבוע

כותרת הכתבה

חידת פרשת שבוע עברה לדף הבית בצד ימין למטה, במקום בו יש ציור של ספר תורה.

ארכיון - תשעז

רשימת ספרי לימוד תשעז

מצורפות הרשימות של ספרי הלימוד לשנת תשע"ז. שימו לב בעת קניית ספרי העברית לכיתות ד-ו, הספרים הם : " על קצה הלשון ומעולמה של ספרות" ( המהדורה החדשה)ולא רק "על קצה הלשון".

תשלומי הורים תשע"ז

הורים יקרים,מצורף חוזר בנושא תשלומי הורים לשנת תשע"ז הבאה עלינו לטובה.

כיתה א' עידית - זורעים חיטה

חדש העלייה בבי"ס ראשית

מסורת בבית ספרנו, להקדיש את חודש חשוון ללימוד נושא העלייה לארץ וקיבוץ הגלויות. במשך החודש הקרוב נשמע סיפורי עלייה משפחתיים מפי הורים וקרובי משפחה, ובסוף החודש נחגוג יחד עם עולי אתיופיה את "חג הסיגד". במוצאי שבת הקרוב התקיימה הרצאתו של מר עמרם אקלום שסיפר על אחיו פרדה אקלום שפרץ את הדרך להעלאתם של יהודי אתיופיה. מצורפת הזמנה לחגיגת הסיגד.

גולדה מאיר - מציגות תלמידות ' בנות

בשיעורי גיאוגרפיה האחרונים למדה כיתת ו' בנות על דמותה של גולדה ומאיר. כסיכום ללמידה המחיזו מספר בנות מעט ממה שנלמד.

תמונות מספרות - ערב סליחות

ביום רביעי האחרון התקיים ברוב עם, ערב סליחות.הערב התחיל בהתכנסות בבית הכנסת של קיבוץ ראשית, שם שמענו שיחת התעוררות מפי הרב נריה, הרב ליאור בוסקילה, ומקהלת בית הספר בשירתה הנעימה את המשך הערב.לאחר מכן, התפצלו המשתתפים למספר חוליות, וכל חוליה יצאה לסיור סליחות באחד מבתי הכנסת בשכונה.

שביתה

נכון לעכשיו מתוכננת שביתה מחר, עד השעה 11:00. יש לעקוב אחר ההודעות בכלי התקשורת.

תודה להורים

הורי בי"ס 'ראשית' היקרים!אין מילים בפינו להודות לכם, על ארוחת הבוקר המושקעת, הטעימה והמזינה שהכנתם עבורנו היום.נתתם לנו תחושה נפלאה של שותפות ותמיכה ועטפתם אותנו באהבה! בהערכה רבה מעומק ליבנו ובברכת אור ושמחה בחנוכה, צוות חינוכי בי"ס 'ראשית'.

פעילות בחממה - כיתה ב והמורה אלון

בשיעורי חקלאות קטפנו יבול מגן הירק: חסה, ריחן(בזיליקום), נענע... עישרנו וחילקנו לתלמידים. שתלנו שתילים חדשים של חסה מסוגים שונים, ובקצה הגן זרענו חיטה עם אלי כוכבי, וכעת אנו מתפללים לגשמים.על עלי-הכרוב מצאנו זחלים רבים של 'לבנין-הכרוב', הורדנו את רובם (כדי שלא יאכלו את כל היבול...) ואנו מגדלים אותם באקווריום. ראינו שהם מתגלמים (הופכים לגולם) ומחלקם כבר יצאו פרפרים! מי שרצה לקח כדי לנסות לגדל בבית.בחממה שתלנו שתילי פרחים: לוע-הארי ואמנון ותמר. בנוסף התחלנו לעקוב אחר ציפורי החורף ויצאנו לתצפית ציפורים.

תחרות מירוץ שדה

בשבוע שחלף, השתתפה נבחרת הריצה של בית - הספר, בתחרות מירוץ שדה של מחוז ירושלים לכיתות ה' - ו'.הנבחרת כללה שבע תלמידות ותשעה תלמידים.חברי הנבחרת הגיעו עם המון התרגשות, שמחה ומרץ, לאחר תהליך ארוך של הכנה גופנית ומנטאלית, בשיעורי חנ"ג עם המורה שרי, ובאופן אישי לקראת התחרות.

כיתה ג' יעל - זורעים חיטה

כיתה ב' שלומית - זורעים חיטה

יצחק רבין דמוקרטיה

WCAG 2.0 (Level AA)